תחזוקת דשא רגיל לעומת סיננטי

במה כדאי לבחור – דשא סינטטי או רגיל ?

בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים גילו את היתרונות הרבים של הדשא הסינטטי, כאשר המשמעות הישירה של כך היא גידול משמעותי בביקוש למשטחים מהסוג הזה. אחת הסיבות העיקריות לפופולאריות של דשא סינטטי, מעבר לסוגיית המראה המרשים, היא התחזוקה הנוחה. אז מהם ההבדלים בין תחזוקת משטח דשא רגיל (או טבעי) לזה האסתטי? הנה כל הדרכים הקטנות שבהן דשא סינטטי משפר את חייכם.תחזוקת דשא סינטטי

  • השקיה –דשא טבעי, מיותר אולי לציין, דורש השקיה בתדירות גבוהה– זה נכון לאורך כל השנה, ונכון כפליים בחודשי הקיץ. הדבר מגדיל את הוצאות המשפחה בצורה ניכרת, ואף הופך למורכב עוד יותר בשל מצבו הבעייתי גם כך של משק המים הישראלי. דשא סינטטי, לעומת זאת, לא דורש השקיה, וגם לא דישון, מה שמגלם חיסכון כלכלי ואקולוגי לא מבוטל.

 

  • כיסוח הדשא –דשא סינטטי הוא משטח אחיד, אשר מרגע השמתו בחצר מסוימת לא משנה את מאפייניו, גודלו וצורתו – ולכן לא דורש פעולות תחזוקה או התאמה; כלומר, אין שום צורך לגזם, לקצץ או לכסח אותו. מנגד, ניתן להעמיד את הדשא הטבעי, אשר מצריך כיסוח חדשות לבקרים, כמו גם עיצוב מחודש על מנת למנות חריגה מגבולות הגיזרה של המשטח.

 

  • הדברת מזיקים –מעלה נוספת של הדשא הסינטטי היא שבניגוד לדשא הטבעיהוא אינו מושך מזיקים וחרקים מכל סוג אשר עלולים לפגוע במשטח ולעיתים אף מהווים סכנה עבור בני הבית. לכן, אנשים הבוחרים משטח מהסוג הזה נמנעים מהצורך לבצע הדברת מזיקים באופן תקופתי, הדברה הכרוכה בסכום של כמה מאות שקלים בכל פעם. בנוסף, טיול ברגליים חשופות על דשא סינטטי לעולם לא יסתיים בצליל מעיכה רטוב וריצה למקלחת בפנים מעוותות מגועל.

 

  • שינויים בהתאם למזג האוויר –חשוב להדגיש כי משטחי דשא טבעי מצריכים אי אילו פעולות הכנה לעונות השנה השונות: כך, למשל, סכנת הפיכת המשטח לבוצי בתקופת החורף. דשא סינטטי לא כולל בתוכו את הסיכונים האלה, אם כי בהחלט ניתן לרכוש מערכת ניקוז בסיסית, שתטפל במהירות בעודפי המים שכן עשויים להצטבר להם על גבי המשטח.

לקבלת הצעת מחיר משתלמת עבור התקנת דשא סינטטי – צרו עמנו קשר!

 

 

 

תחזוקת דשא רגיל לעומת סיננטי