תחזוקת דשא סינטטי

דשא סינטטי אמנם יפטור אתכם מהטרחה של השקיה, גיזום, דישון וחיתוך הפינות – אך כדי לשמור על מראהו היפה, תצטרכו לשמור עליו ואף לתחזק אותו מידי פעם. הבשורות המנחמות הן, שקל לנקות דשא סינטטי ואין צורך בכלים ייחודיים כדי לעשות זאת.

מה עשוי לפגום במראה היפה של דשא סינטטי ולהביא לשחיקתו בטרם עת? קרינת שמש, גשמים, לכלוך שמצטבר בין סיבי הפלסטיק (שאריות מזון, בדלי-סיגריות וכו'), דריכה מרובה ועוד.

כדי לשמור על הדשא שלכם יפה ורענן, עקבו אחרי הטיפים הבאים:

אחת לתקופה, נקו את הלכלוך שהצטבר ע"י מפוח עלים, מטאטא או מגרפת עלים. בדגמי דשא סינטטי ללא מילוי, אפשר להשתמש גם בשואב אבק.

פעם בכמה שבועות, שטפו את הדשא בצינור מים כדי לנקות את שאריות הלכלוך. הימנעו משימוש בחומרי ניקוי, במיוחד מחומרי ניקוי כימיים שמתמוססים.

כשאתם רואים שהדשא נראה מעט "מעוך" ושטוח, פשוט טאטאו אותו עם מטאטא רחוב כנגד כיוון הסיבים. מומלץ לעשות זאת כמה פעמים בשנה.

אם יש לכם חתול או כלב בבית, סביר להניח שהוא לא ירצה לעשות את צרכיו על הדשא ויעדיף אדמה "אוטנטית", אורגנית שמדיפה ריח "טבעי", אבל אם קרתה תאונה קטנה יש לנקות את הגללים ולשטוף את האזור במים.

גם חרקים, נמלים, קרציות ופשפשים לא ימצאו את מרבד הדשא המלאכותי שלכם אטרקטיבי במיוחד, אבל במידה וכן מצאתם על הדשא שלכם חרקים וטפילים, כדאי לבדוק האם נדבקו לסיבי הדשא שאריות אוכל או מיצים ממותקים.

עשבים שוטים אינם אמורים לגדול תחת מרבד הדשא. המרבד אטום לשמש וחוסם את אור השמש שחיוני לצמחים אלו. במידה ועשבים שוטים כן צמחו, עיקרו אותם ממקומם ורססו בתכשיר מיוחד נגד עשבים שוטים.

בימי החורף הגשומים אין צורך לשטוף את הדשא הסינטטי, שנשטף ומנוקה באופן מעולה ע"י הגשם.

במידה ומצאתם מסטיק על הדשא שלכם, פזרו עליו קוביות קרח ורק לאחר מכן נסו להסיר את המסטיק.

טיפול מונע לשמירת יופיו של הדשא הסינטטי:
למעשנים מבינכם: כדאי שתיזהרו ותימנעו מגחלי סיגריות שעלולות ליפול ולחרוך את מרבד הדשא.

כדאי להימנע מלנסוע בכלי רכב דו גלגליים, שעלולים לקרוע את הסיבים של מרבד הדשא.

התקנת דשא סינטטי במוסדות חינוך