שילוב דשא סינטטי במגרשי ספורט

מגרשי ספורט רבים ברחבי העולם כבר אימצו את הרעיון – לא צריך להשקות יותר, לא צריך לכסח ולא צריך לתחזק. שימו לב איך דשא סינטטי משתלב במגרשי הספורט השונים

בשנים האחרונות אנו רואים מרבדי דשא סינטטי פרושים בחצרות וגינות רבות. זאת אולי הסיבה שבגללה אנו רגילים לחשוב על דשא סינטטי כדשא שנועד לגינות בתים פרטיים ותו לא. אך גם במקומות אחרים הבינו כי דשא סינטטי הוא מוצר שמשתלם לשלב בכל הזדמנות אפשרית, וזאת מתוך מכלול סיבות כמו שמירה על איכות הסביבה, חיסכון במים, חיסכון בזמן טיפול ועוד. לכן, גם במגרשי ספורט ברחבי העולם החלו לשלב דשא סינטטי כקרקע לגיטימית לפעילות ספורטיבית.דשא סינטטי בבתי ספר

אנו רגילים לראות בטלוויזיה את כוכבי הכדורגל הגדולים רצים על מרבדי דשא ירוקים, שטופחו בקנאות ובשמירה מקפדת, אך מה שאנו לא יודעים לרוב זה שדשא סינטטי משתלב בצורה יוצאת מן הכלל במגרשי הכדורגל, מה שלמעשה הופך את ענף הספורט לאחד מענפי הספורט העיקריים משלבים דשא מסוג זה. גם אם בימינו אנו מכוסים מרבית מגרשי הכדורגל בדשא טבעי, כבר עכשיו נעשות עבודות מטה ודיונים שיביאו להטמעת הדשא הסינטטי בכלל מגרשי הכדורגל בארץ ובשנים הקרובות נראה את תהליך השינוי.

כמו כן, במגרשי טניס רבים, כר הדשא עליו משחקים הוא למעשה דשא סינטטי. כך גם משחקי גולף ופוטבול (פחות בארץ, אבל גם כאן יש קבוצות ומגרשים קטנים). סביר להניח כי בשנים הקרובות יאמצו כל ענפי הספורט השונים, אשר משוחקים על גבי כר דשא, את רעיון הדשא הסינטטי וישלבו אותו במגרשים השונים. אחד היתרונות בדשא סינטטי הוא עמידותו, וכך ניתן לשלב אותו במגרשים בהם זקוקים לדשא יציב שאינו ניזוק במהירות. בעוד מספר שנים, לאחר שאחרוני המגרשים יתקינו כרי דשא סינטטי, ניהול ותחזוקת מגרשי הספורט יהיה זול יותר, דבר שעשוי להשפיע אפילו על עלות כרטיסי הכניסה למשחקים – וכך נוכל גם אנחנו ליהנות ממשחקים במחירים זולים יותר.

תחשבו על זה – דשא סינטטי נשאר ירוק והוא אינו מקבל גווני יובש צהובים או חומים כפי שמקבל הדשא הטבעי. מועדוני הספורט יכולים להוסיף עליו בקלות סמל מועדון או לוגו ובכך לשווע למגרש אופי ייחודי, ואם לא די בכך – השחקנים יכולים לרוץ על גבי המשטח מבלי לחשוש מפגיעה בצינור, ממטרה או חפץ אחר שנועד לשמור על תחזוקת הדשא ביום יום. כמו כן, כמות המים שנדרשת על מנת להשקות מגרש כדורגל בכל שבוע היא ענקית. אנו חיים במדינה שבה מצב הוא המים אינו מושלם, ועולה הצורך לחסוך ככל שניתן. אם מדינות עשירות במים עוברות לדשא סינטטי – עכשיו תורנו.

דשא סינטטי