סוגי דשא סיננטי

איך נבחר את הדשא המלאכותי ?


בחירה נכונה של מרבדי דשא סינטטי היא חשובה. ערבה, נגב וחרמון הם רק חלק מתוך סוגי הדשא השונים שמוצעים. מדריך קצר שעושה קצת סדר בבחירת הדשא הסינטטי המושלם.

לכל אדם יש העדפות אחרות בחייו. יש כאלה שאוהבים נופים ירוקים ,ויש כאלה שיעדיפו חופים. יש כאלה שאוהבים אוכל מתוק ויש כאלה שאוהבים מלוח. כך, גם כשמדובר בבחירת דשא סינטטי לחצר הבית או הגינה. ישנם סוגים רבים ושונים של דשא סינטטי, ולכל מהם מאפיינים שונים ומרקם שונה. כמו כן, תהליך בחירת סוג הדשא הסינטטי תלוי גם במראה החצר ובדרך בה מדמיינים בעלי החצר את המראה הייחודי של הסביבה החיצונית שלהם.סוגי דשא סיננטי - התאמה אישית

המאפיינים המבדילים בין סוגי הדשא הסינטטי באים לידי ביטוי בגובה הדשא, בצפיפותו, בצבעים השונים שלו ובשילובם, וכן במרקמים השונים של הדשא. יחד עם זאת, מאפיין חשוב שלוקח חלק במרבית סוגי הדשא הסינטטי הוא היותו של הדשא הסינטטי בעל תכונה המעכבת בעירה ובעלת הגנת UV  – אשר מונעים מקרני השמש לפגוע בדשא.

ערבה – דשא סינטטי מסוג "ערבה" הוא דשא חזק, מלא וצפוף. דשא מסוג זה הוא באיכות גבוהה, ומורכב מארבעה צבעים שונים שיוצרים מראה של דשא אמיתי. שילוב צבעים של חום, ירוק, צהוב ולבן הופך את הדשא הסינטטי לבעל מראה של דשא צומח ונושם. גובהו של דשא מסוג "ערבה" הוא 40 ס"מ והוא רך ונעים. הוא מתאים לחצרות בתים וניתן לשבת עליו לנוח בסביבתו.

נגב – דשא זה הוא דשא איכותי בעל מראה טבעי. זאת הודות לחמשת גווני הצבע המלווים אותו, ובכך משרים תחושה של מרבד דשא אשר עובר השקיה יום-יומית בליווי גנן צמוד. דשא מסוג "נגב" הוא דשא בעל מרקם נעים, והוא חזק וצפוף. גובהו של דשא זה עומד על כ-40 ס"מ מהקרקע.

חרמון – דשא סינטטי מסוג "חרמון" הוא למעשה דשא חזק וצפוף. צבעו מעט בהיר יותר מצבעם של משטחי דשא סינטטיים אחרים, אך צבעו הייחודי מעניק עומק לחצר בה הוא מונח. דשא מסוג "חרמון" הוא דשא איכותי ביותר וגובהו הינו – 30 ס"מ.

נפוליאון – דשא זה מזכיר במראהו את הדשא כרי גבעולי הדשא הירוקים והדקים ששכנו בחלק מהבתים בעבר. דשא מסוג "נפוליאון" הוא דשא צפוף ונפלא. הוא נעים, יפה ואיכותי ביותר. גובהו הינו 40 ס"מ, צפיפותו הגבוהה גורמת לו להיות מלא, והיא הופכת את הדשא הסינטטי הזה לנוח לישיבה עליו.

ברק – ישנם מקומות בהם נדרשים משטחי דשא נמוכים וירוקים. לשם כך, דשא מסוג "ברק" הוא הפיתרון הטוב ביותר. מדובר בדשא סינטטי אשר מגיע בצפיפות גבוהה במיוחד, בעל צבע יחיד ואחיד, וגובהו עומד על 12 ס"מ בלבד.

בחירה נכונה של סוג דשא סינטטי היא משמעותית וחשובה במהלך תהליך עיצוב הגינה או חצר הבית. לשם כך, ישנם סוגים רבים ושונים של משטחי דשא סינטטי שיסייעו ביצירת שטח נוי מדהים ביופיו ואיכותי במיוחד ויש לבחור את הסוג הנכון בהתאם למאפיינים של גינתכם.

סוגי דשא סיננטי