שלבי התקנת דשא סינטטי

התקנת דשא סינטטי על אדמה

  1. שלב ראשון– הדבר הראשון שיש לעשות הוא לבחון את השטח עליו יותקן דשא סינטטי ולראות אם יש בו שורשים או עשבים. אם אין, ניתן להמשיך לשלב הבא. אם ישנה עשביה, יש לרסס את האזור בקוטל עשבים ולחכות עשרה ימים.
  2. שלב שני– יש להוריד מפני השטח את האדמה העודפת- בגובה 5-10 סנטימטר ולדאוג שתהיה מהודקת ונטולת אבנים.
  3. שלב שלישי– יש לתחום את השטח.
  4. שלב רביעי– יש לוודא שהאדמה מהודקת ויבשה, לפזר עליה שכבת מצע לדשא סינטטי (כ-5 סנטימטר) ולהדקו. יש ליצור שיפוע קטן לעבר נקודות הניקוז. גובה המשטח צריך להיות פחות מסנטימטר מתחת לגובה הסופי של בסיס הדשא הסינטטי.
  5. שלב חמישי– על המצע יש לפרוש יריעת בד שחורה או יריעה גיאו-טכנית ולקבעה לשטח.
  6. ישלב שישי– יש להניח את דשא סינטטי על גבי האזור. אם אתם פורסים כמה יריעות ודאו שהסיבים על גבי על כל היריעות פונים לכיוון אחד. לאחר מכן יש לחתוך את השוליים של הדשא הסינטטי בסכין יפנית. יש לשים לב שלא לחתוך ישירות על התפרים שמצויים בגב המרבד, אלא רק ביניהם. את החיתוך יש לבצע כך שהחיבור בין היריעות השונות יהיה מדויק- שהיריעות לא יונחו זו על זו ושלא יהיו רווחים גדולים ביניהן.
  7. שלב שביעי– אחרי שהחיבורים בין היריעות מוכנים ומדויקים, ניתן להדביק אותם. מרימים את שני צידי היריעות, ומקבעים על הקרקע בד PVC ייעודי, לאורך האזור שמיועד להדבקה. על הבד מורחים שכבה דקה ואחידה של דבק ייעודי. הדבק מתייבש במהירות (כעשרים דקות) ולכן החיבורים חייבים להיות מוכנים לפני שמתחילים בהדבקה. לאחר מכן, יש להדק את שני שולי היריעות בעדינות על ידי דריכה.
  8. שלב שמיני– מקבעים את הדשא הסינטטי, במיוחד באזורי התפרים, עם יתדות מגולוונים. בין היתדות צריך להיות מרחק של 10-30 סנטימטרים.
  9. שלב תשיעי– אחרי שהדבק מתייבש מברישים את הדשא הסינטטי, נגד כיוון הסיבים, במטאטא כביש או מטאטא חשמלי.
  10. שלב עשירי– סוגי דשא שונים מצריכים טיפול נוסף, כפי שניתן ללמוד בחנות.

ר' התקנה מקצועית של מיסטר דשא אצל אופירה אסייג

התקנת דשא סינטטי על משטח קשה

 1. שלב ראשון– ראשית, חשוב לוודא כי המשטח עליו יותקן הדשא הסינטטי ישר ויש בו שיפוע שמאפשר ניקוז של מים. לאחר מכן, יש לנקות את המשטח מלכלוך ואבק ולוודא כי הוא יבש.
 2. שלב שני– יש לפרוס את הדשא הסינטטי על פני האזור. אם אתם פורסים כמה יריעות ודאו שהסיבים על גבי על כל היריעות פונים לכיוון אחד. לאחר מכן יש לחתוך את השוליים של הדשא הסינטטי בסכין יפנית. יש לשים לב שלא לחתוך ישירות על התפרים שמצויים בגב המרבד, אלא רק ביניהם. את החיתוך יש לבצע כך שהחיבור בין היריעות השונות יהיה מדויק- שהיריעות לא יונחו זו על זו ושלא יהיו רווחים גדולים ביניהן.
 3. שלב שלישי– אחרי שהחיבורים בין היריעות מוכנים ומדויקים, ניתן להדביק אותם. מרימים את שני צידי היריעות, ומקבעים על הקרקע בד PVC ייעודי, לאורך האזור שמיועד להדבקה. על הבד מורחים שכבה דקה ואחידה של דבק ייעודי. הדבק מתייבש במהירות (כעשרים דקות) ולכן החיבורים חייבים להיות מוכנים לפני שמתחילים בהדבקה. לאחר מכן, יש להדק את שני שולי היריעות בעדינות על ידי דריכה.
 4. שלב רביעי– אחרי שהדבק מתייבש מברישים את הדשא הסינטטי, נגד כיוון הסיבים, במטאטא כביש או מטאטא חשמלי.
 5. שלב חמישי– סוגי דשא שונים מצריכים טיפול נוסף, כפי שניתן ללמוד בחנות.
דשא סינטטי