טיפים לעיצוב ותכנון ריהוט משרדים

האופן שבו המשרד נראה, מעוצב ומרוהט קובע את הרושם הראשוני שהלקוחות מקבלים וגם את התפוקה של העובדים. אם בעלי משרדים רוצים להפיק יותר מחלל הפנים והחוץ שלהם, כדאי להם להכיר כמה עקרונות מפתח לעיצוב ותכנון ריהוט משרדים קטנים וגדולים כאחד.

החלטה על קונספט כללי

המצפן העיקרי שבו בעלי משרדים יכולים להשתמש כדי לעצב את חלל הפנים והחוץ הוא קונספט שעליו מחליטים מראש. ככל שההחלטה על הקונספט המבוקש מתקבלת מוקדם יותר, כך נמנעות הוצאות מיותרות על ריהוט משרדים  וציוד שלא קשור אליו. כמו כן, כל עיצוב משרדים חייב להתחיל מהשראה שמטרתה לספק מעטפת אחידה ורעיונית לתוצאה הסופית.

ניצול הכניסה

מומלץ לתכנן את המשרד כך שהכניסה תוכל להיות כרטיס ביקור מכובד. בעידן שבו אין לבעלי משרדים הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני, עמדת הקבלה היא כלי שיווקי ומסחרי לכל דבר ועניין. לכן צריך להתחיל את העיצוב בדשא סינתטי בחוץ, בעמדת קבלה מפוארת בפנים ובאלמנט דקורטיבי כמו פסל או תמונה שמתאימים לקונספט הכללי.

פונקציונאליות היא מילת המפתח

הטעות הנפוצה היא לעצב מטבחים תוך הצבת העניין האסתטי בראש סדר העדיפויות. בפועל, מה שכדאי לעשות הוא להשתמש בפונקציונאליות כמילת המפתח. זה אומר שהמשרד צריך להיות בראש ובראשונה נוח, נגיש ופרקטי ורק לאחר מכן מעוצב ודקורטיבי. אם בסופו של דבר משלבים בין האלמנט הפונקציונאלי והאסתטי, משיגים את העיצוב המושלם גם בחוץ וגם בפנים.

שילוב משאבים טבעיים של אור וטמפרטורה

דשא סינתטי איכותי שמיושם למשל מחוץ למשרד יכול להכניס את הלקוחות לאווירה הנכונה. בהמשך, כל שנותר הוא לעצב את המשרד עם חלונות כמה שיותר גדולים כדי להכניס פנימה אור. בכל הנוגע לטמפרטורות, הדרך לעשות זאת היא לשלב פתרונות מיזוג ואקוסטיקה שמייצרים אווירה נעימה לעבודה ממושכת.

אין תחליף לעיצוב ותכנון לריהוט משרדים

התחום של עיצוב פנים וחוץ מתפתח בקצב מהיר כי הוא חיוני לחללי עבודה וגם ריהוט משרדים. אם רוצים ליהנות ממנו, כדאי להחליט על קונספט כללי ולאחר מכן להתקדם לבחירת עמדת הקבלה, לשילוב אביזרים פונקציונאליים ולניצול משאבי השמש, הרוח והטבע.