היתרונות של דשא סינטטי

הדשא הסינטטי נוצר לראשונה בשנות השישים של המאה הקודמת. בתחילת דרכו הוא נראה שונה מדשא טבעי ולכן רבים נרתעו ממנו עבור שימושים דקורטיביים. עם הזמן, השתכללו השיטות לייצור הדשא הסינטטי וכיום הוא דומה מאוד לדשא טבעי, מה שנותן לו יתרון אסטטי.

מלבד המראה, ישנם כמה יתרונות בולטים לדשא הסינטטי על פני דשא טבעי.יתרונות התקנת דשא מלאכותי

יתרון אקולוגי

יתרון משמעותי קשור לאקלים הישראלי היבש ולמחסור הגדול במים ממנו אנו סובלים במדינה. בעוד דשא טבעי צורך כמויות גדולות של מים, הדשא הסינטטי אינו דורש השקיה כלל, ונראה ירוק רענן גם בימות הקיץ החמים. כך הוא מאפשר חסכון ניכר במשאב היקר הזה.

חיסכון בזמן ובכסף

מלבד חסכון במים, מאפשר הדשא הסינטטי חיסכון גם במשאב יקר נוסף- זמן. לאחר ההתקנה, הדשא הסינטטי דורש מעט מאוד תחזוקה. בניגוד לדשא טבעי הוא אינו זקוק להשקיה, דישון, כיסוח  או ריסוס. התחזוקה היחידה שהוא מצריך היא ניקוי מדי שבועיים, על ידי גריפה, טאטוא או שטיפה. כמובן, החיסכון בזמן מלווה גם בחיסכון כספי.

השקעה משתלמת

מחקרים הראו כי דשא סינטטי מחזיר את ההשקעה הכספית בו לאחר תקופה של שנה וחצי עד שלוש שנים. עלותו הראשונית אמנם עשויה להיות גבוהה יותר מזו של דשא טבעי אך מרגע ההתקנה, עלות התחזוקה היא אפסית. בעוד דשא טבעי דורש תחזוקה שוטפת, עלויות גינון, מים, דשן וריסוס, דשא סינטטי אינו דורש תחזוקה מלבד ניקוי, שיכול להתבצע ללא עלות. כך, כעבור כשנה וחצי, מחזיר הדשא את עלותו הראשונית לעומת דשא טבעי אשר ממשיך לגרור עוד ועוד הוצאות כספיות. משך חייו של דשא סינטטי הוא כ-15 שנים, מה שהופך אותו להשקעה משתלמת מאוד.

יציבות ועמידות

דשא סינטטי איכותי עמיד בפני משקלים גדולים כמו רהיטים המונחים עליו או בריכות שחייה. בנוסף, הוא עמיד לאורך זמן בפני שימוש מסיבי כמו זה הנעשה בגני שעשועים או במשחקי ספורט.

החומרים מהם עשוי הדשא הסינטטי חזקים למדי ורק כוח גדול מאוד יקרע את סיבי הדשא.

הדשא הסינטטי ירוק כל השנה, אינו מושך חרקים ולכן אינו מצריך חומרי ריסוס.

בנוסף, פוליאתילן, החומר ממנו עשוי הדשא, עמיד בפני חום של 87 מעלות ולכן הדשא אינו נפגע מהשמש. המרבד מתחמם רק בימים החמים ביותר של הקיץ, וניתן לקרר אותו באמצעות צל או התזת מים עליו.

התאמה לכל מקום

ניתן להתקין דשא סינטטי על משטחים שונים- אדמה, בטון, רצפה, גג ועוד והוא מתאים לסוגים רבים של אקלים.

צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

 

היתרונות של דשא סינטטי