דשא סינטטי ואיכות הסביבה

בימים בהם אנחנו מחפשים עוד ועוד דרכים לשמור על הסביבה שלנו, חשוב לדעת כיצד דשא סינטטי יכול להועיל לנו בכך. העבודה על שמירת ואיכות הסביבה אף פעם לא נגמרת, ותמיד אנחנו מחפשים דרכים חדשות ומגוונות שיכולות להועיל. אז הנה לנו דרך נוספת, למי שיש גינה בבית או מי שרוצה ויכול להשפיע כיצד הגינה של הבניין או השכונה תיראה.

כאשר אנחנו מסתכלים כיצד דשא סינטטי יכול להועיל בשמירה על הסביבה, אנחנו מגלים כמה וכמה דוגמאות לכך, חלקן ישירות וחלקן עקיפות. במאמר זה, נציג בקצרה כמה מהסיבות והדוגמאות לכך.

מה שהופך דשא סינטטי לידידותי לסביבה

חסכון במים – מרבית האנשים שמבקשים להתקין משטח דשא מלאכותי במקום דשא רגיל, עושים זאת על מנת לחסוך בעלויות. החיסכון הגדול מגיע מהצד של התקנת מערכת השקיה וחסכון בחשבון המים. דשא סינטטי לא דורש מים. לפיכך, יש כאן גם חסכון בעלויות אך גם שמירה על הסביבה במניעת בזבוז מים.

פחות שימוש בחומרי הדברה – בעוד דשא רגיל, דשא טבעי, מושך אליו מזיקים מסוגים שונים, מה שמאלץ אותנו להשתמש בחומרי הדברה שונים, שחלקם פוגעים בסביבה, דשא מלאכותי איננו מושך אליו מזיקים, מה שמפחית באופן דרסטי עד לכדי אפס בהרבה מקרים, את השימוש בחומרי הדברה מזיקים.

פחות רעשים סביבתיים – כידוע איכות הסביבה מתייחסת לא רק לשימוש חכם במשאבים טבעיים או לחומרים מזיקים לסביבה, אלא גם לתנאי המחייה בסביבה. בין השאר, איכות הסביבה מתייחסת לרעשי רקע. התקנת דשא סינטטי מונעת שימוש במכסחת דשא ובאלמנטים אחרים שגורמים לרעש סביבתי. דבר שבוודאי יהפוך את חיינו וחיי השכנים שלנו לנעימים יותר.

נוח לבעלי חיים –  בניגוד למה שנהוג לחשוב, כלבים וחתולים מאוד נהנים להשתולל על דשא סינטטי ולמעשה עבורם אין בכלל הבדל בין דשא רגיל למלאכותי. זה טוב מאחר וזה מאפשר להם לשמור על איכות החיים הרגילה שלהם.

דשא ממוחזר – אחד היתרונות הבולטים של דשא מלאכותי הוא, מדובר בדשא שנעשה מחומרים ממוחזרים בלתי מתכלים. מה שאומר שמדובר במוצר שהשימוש בו ארוך שנים ואין צורך לזרוק אותו או להחליפו.

לסיום, כפי שאפשר לראות לדשא סינטטי יש יתרונות רבים ומגוונים בכל הקשור לשמירה על הסביבה, שיכולים לעזור לנו להמשיך בדרכנו הידידותית והחשובה להגן על איכות הסביבה שלנו.