בחירת דשא סינטטי

דשא סינטטי הוא מוצר המיועד לטווח ארוך ולכן כדאי לבחון היטב את הצרכים להם הוא מיועד ואת ההיצע בשוק, לפני ביצוע הרכישה. ישנם סוגים שונים של דשא, המתאימים למטרות שונות.

ישנם כמה גורמים שמומלץ לקחת בחשבון בעת הבחירה:

ייעוד

עוד לפני שתתחילו לבחון את סוגי הדשא השונים, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להגדיר מהו היעוד של האזור עליו יותקן. האם מדובר בגינת נוי, אזור למשחקי כדור, פינת אכילה בחצר או הפיכת מרפסת גג לאזור ירוק ורענן? מי עתיד להשתמש באזור? מהי תדירות השימוש בו? האם אתם מתכוונים להניח עליו רהיטים או חפצים דקורטיביים?

כשתענו על השאלות האלה יהיה לכם קל יותר לקבוע עד כמה עמיד הדשא צריך להיות, איזה מראה מתאים לו ועד כמה חשוב לכם שיהיה רך ונעים.

לדוגמה, על מגרש כדורגל כדאי להתקן דשא איכותי ועמיד יותר מאשר בגינת נוי ואילו בחצר שמתרוצצים בה ילדים כדאי לדאוג לדשא רך במיוחד.לפי מה נבחר דשא סינטטי ?

תנאי השטח

לאחר שסיימתם להגדיר למה מיועד האזור, יש למדוד את גודלו של השטח, לבחון את אופי הקרקע ולשים לב לתנאי האקלים באזור. לדוגמה, שמש מרובה עלולה לגרום לסוגים שונים של דשא סינטטי לדהות במהירות.

גובה הדשא

השלב הבא הוא להחליט מהו הגובה המבוקש למרבד הדשא הסינטטי. ניתן למצוא דשא זול יחסית שגובהו עשרה מילימטר, אך דשא בגובה זה אינו עמיד לזמן רב, הוא מתאים יותר לאירוע חד פעמי ולא לטווח ארוך. יחד עם זאת דשא ארוך מידי עלול להימעך בקלות כאשר דורכים עליו. מומלץ למקד את החיפוש בדשא הגבוה מ-25 מילימטר אך קצר מ-40 מילימטר.

איכות הדשא

דשא סינטטי יהיה איכותי יותר ככל שכמות הסיבים לתפר גדולה יותר. הסיבים צריכים להיות מאוד צפופים, כדי להימנע מ"קרחות" ומשחיקה מהירה. צפיפות גבוהה נמצאת בהתאמה למשקל גדול של המרבד.

הסיבים צריכים להיות רכים ונעימים למגע, אל תקנו דשא סינטטי מבלי למשש אותו או ללכת עליו. רק כך תוכלו לראות מה רמת האיכות שלו.

מעבר לבחינת הדשא עצמו, יש לבחון גם את המרבד, הבסיס עליו מונח הדשא, ולוודא כי הוא איכותי. מרבד איכותי כולל גם הוא תפרים רבים, אינו נוקשה ולא נוטה להישבר.

בנוסף יש לבחון את שנות האחריות שהחברה מציעה, את איכות החומרים מהם עשוי הדשא ואת החברה עצמה.

כאן המקום לתת את הדעת ליעוד של הדשא- אם הוא מיועד לנוי בלבד, איכותו יכולה להיות נמוכה יותר מאשר דשא שנועד לישיבה, משחק או הליכה מרובים.

מראה והעדפות אישיות

דשא סינטטי מגיע במגוון גוונים, וכן ישנה אפשרות לבחור בין מראה מכוסח למראה פראי של הדשא הסינטטי. בבחירה בין הגוונים כדאי לשים לב למידת הבהירות של הדשא- צבע בהיר נשמר יותר טוב מצבעים כהים הדוהים עם הזמן.

מחירים

בבואכם להשוות בין עלויות של סוגי דשא סינטטי ושל חברות שונות, חשבו את התקציב שלכם לא רק לפי עלות ההתקנה אלא גם תוך חשיבה לטווח הארוך. דשא איכותי יותר יהיה עמיד לאורך זמן רב יותר. כשמדובר בדשא סינטטי, העלות הראשונית היא העלות היחידה ולא מתווספות אליה עלויות תחזוקה ולכן כדאי לפעמים להשקיע בדשא שימקסם את עלותו הראשונית למשך זמן רב יותר.

רק במיסטר דשא תמצאו מבצעים שאי אפשר לסרב להם ! צרו עמנו קשר לקבלת הצעת מחיר משתלמת